Bârlad

Preasfințitul Părinte Ignatie a prezidat conferința semestrială a preoților din Protopopiatul Bârlad

Luni, 4 decembrie, a avut loc la Bârlad conferinţa semestrială a preoților Protopopiatului Bârlad. Conferinţa a fost precedată de oficierea Sfintei Liturghii de către Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Huşilor, la biserica „Sfântul Dumitru” din Bârlad.

Preasfinţitul Părinte Ignatie, Episcopul Huşilor, în mijlocul credincioşilor din Bârlad

Cu prilejul sărbătorii „Intrării Maicii Domnului în Biserică”, Preasfinţitul Părinte Ignatie, Episcopul Huşilor, a oficiat Sfânta Liturghie la biserica Vovidenia din Bârlad, răspunzând invitaţiei făcută de preoții Florin Chireac-Pavliuc şi Ciprian-Petru Căpriţă.

Subscribe to RSS - Bârlad