Coventry

Acțiune caritabilă pentru copiii din satele Băncești și Știoborăni

În ziua de 21 decembrie, în satul Băncești, filie a parohiei Stâncășești, a continuat programul „Cutia de pantofi cu cadouri de Crăciun”, rezultat al parteneriatului creat de Preasfințitul Părinte Episcop Ignatie între Episcopia Hușilor și Parohiile ortodoxe române „Sfânta Veronica” din Coventry, păstorită de părintele Cornel Grecu, și „Sfântul Nicolae” din Londra, păstorită de părintele Eugen Darie.

„Cutia de pantofi cu cadouri de Crăciun” în parohia Giurcani

În Parohia Giurcani, protopopiatul Huși, s-a derulat astăzi proiectul filantropic  „Cutia de pantofi cu cadouri de Crăciun” pentru peste 100 de copilași din satele comunei  Găgești. Proiectul este rezultatul parteneriatului creat de Preasfințitul Părinte Episcop Ignatie între Episcopia Hușilor și Parohia Ortodoxă română „Sfânta Veronica” din Coventry, Marea Britanie, păstorită de părintele Cornel Grecu.

Subscribe to RSS - Coventry