Grenoble

Preasfinţitul Ignatie: „Poruncile lui Dumnezeu sunt cele care ne conservă demnitatea de fii ai Săi”

Suntem atât de dispersați fiecare, începând cu propria noastră persoană, și această stare de sciziune, de ruptură, din păcate o simțim și în mijlocul nostru. De ce? Pentru că Dumnezeu nu este Cel care tronează în inima noastră, nu este El centrul vieții noastre, nu este centrul ființei noastre, sursa noastră de bucurie și de împlinire în viața aceasta.

Preasfinţitul Părinte Ignatie va participa la sfinţirea bisericii parohiei româneşti din Grenoble, Franţa

Sâmbătă, 19 mai, Preasfinţitul Părinte Ignatie, Episcopul Huşilor, va participa, la invitaţia şi cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Iosif, la sfinţirea bisericii parohiei româneşti din Grenoble, Franţa. Biserica, cu hramul "Toţi Sfinţii", a fost restaurată capital prin grija preotului şi a credincioşilor români, fiind de multe ori popas în activitatea misionară din diaspora a Preasfinţitului Părinte Episcop Ignatie.

Subscribe to RSS - Grenoble