sedinta de constituire

Şedinţă de constituire a Adunării Eparhiale a Episcopiei Huşilor

Mâine, 10 mai, în sala de ședințe a Protopopiatului Huși, se vor desfăşura lucrările de constituire a Adunării Eparhiale a Episcopiei Hușilor, mandatul 2018 - 2022. Lucrările vor fi precedate de slujba Sfintei Liturghii, oficiată în Catedrala Episcopală din Huși, începând cu ora 08:00, de către Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor.

Şedinţa de constituire a Adunării Naţionale Bisericeşti pentru perioada 2014-2018

În ziua de luni, 29 septembrie 2014, la Centrul Cultural Social Iustin Patriarhul de lângă Facultatea de Teologie Ortodoxă Justinian Patriarhul din Bucureşti, sub preşedinţia Preafericitului Părinte Patriarh Daniel, va avea loc şedinţa de constituire a Adunării Naţionale Bisericeşti (ANB) a Bisericii Ortodoxe Române pentru perioada 2014-2018.

Subscribe to RSS - sedinta de constituire