slujire

Preasfințitul Părinte Ignatie a oficiat slujba Privegherii și Sfânta Liturghie la Mănăstirea Alexandru Vlahuță

În seara zilei de 17 ianuarie, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Husilor, a săvârșit slujba Privegherii în cinstea Sfinților Ierarhi Atanasie și Chiril, arhiepiscopii Alexandriei, la mănăstirea „Nașterea Maicii Domnului" – Alexandru Vlahuță, răspunzând invitației părintelui stareț Zaharia Curteanu.

Preasfinţitul Ignatie: „Este mare păcat să cerșim recunoștința atunci când facem un bine celor de lângă noi!”

În Duminica a XXIX-a după Rusalii, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, a săvârșit Sfânta Liturghie în biserica cu hramul „Tăierea Capului Sfântului Ioan Botezătorul” din orașul Negrești, protopopiatul Vaslui.

Preasfinţitul Ignatie: "Să încercăm să nu ratăm niciodată întâlnirea cu Dumnezeu, mai ales cea prin Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie!"

În Duminica a XXVIII-a după Rusalii, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, a săvârșit Sfânta Liturghie în biserica „Înălțarea Domnului” din municipiul Huși.

Sfânta Liturghie arhierească în parohia Dănești de Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil

De sărbătoarea Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, a săvârșit Sfânta Liturghie în parohia Dănești cu prilejul hramului bisericii din această localitate.

Numeroși enoriași, alături de părintele paroh Bogdan Apostu, l-au întâmpinat pe Ierarhul Hușilor, care, înainte de începerea slujbei a oferit sfântului locaș Sfântul Antimis.

Pagini

Subscribe to RSS - slujire