slujiri

Programul slujirilor arhierești ale Preasfințitului Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor

Sâmbătă, 23 decembrie, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, va sluji Sfânta Liturghie la Mănăstirea Bujoreni, protopopiatul Bârlad.

Duminică, 24 decembrie, în Ajunul Crăciunului, Preasfinția Sa va sluji în parohia Pogonești, Protopopiatul Bârlad.

În prima zi de prăznuire a Nașterii Domnului, Preasfințitul Părinte Ignatie va sluji la Catedrala Episcopală din Huși.

Marți, în a doua zi de prăznuire a Nașterii Domnului, va sluji la biserica „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Vaslui.

Miercuri, a treia zi de Crăciun, Părintele Episcop Ignatie va sluji la biserica „Sfântul Gheorghe” din Bârlad.

Slujbe arhiereşti în Protopopiatul Vaslui

Parohia Văleni, Protopopiatul Vaslui, l-a avut ca oaspete marţi, 22 aprilie 2014, pe Preasfinţitul Corneliu. Ierarhul locului a slujit cu acest prilej Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur. O zi mai târziu, în ziua pomenirii Sfântului Mare Mucenic Gheorghe, Preasfinţia Sa a slujit în Biserica „Izvorul Tămăduirii“ din incinta Spitalului Judeţean de Urgenţe Vaslui.

Subscribe to RSS - slujiri