Vineri, 5 mai 2023, începând cu ora 18.00, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, va oficia, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Serafim, Sfântul Maslu, în Parohia Ortodoxă românească „Sfântul Apostol Andrei” din Viena.

Sâmbătă, 6 mai 2023, Preasfinția Sa va oficia Sfânta Liturghie în Parohia Ortodoxă românească „Sfânta Cuvioasă Parascheva” din Wiener Neustadt.

În după-amiaza aceleiași zile, Ierarhul Hușilor va oficia, începând cu ora 18.00, slujba Vecerniei, în Parohia Ortodoxă românească „Sfântul Antonie cel Mare” din Viena, urmată de conferința: „Tinerețe fără bătrânețe? - Despre vârstele spirituale ale omului”.

Duminică, 7 mai 2023, Părintele Episcop Ignatie va săvârși Sfânta Liturghie baptismală în Parohia Ortodoxă românească „Sfântul Ștefan cel Mare” din Viena.