Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, Asociația „Filantropia Ortodoxă” Huși a demarat a III-a ediție a proiectului intitulat „Împreună aducem Lumină în suflete!”

Proiectul filantropic este dedicat celor aflați în nevoi, cu precădere copii și oameni în vârstă, izolați sau suferinzi, la care voluntarii Asociației și-au propus să ajungă pentru ca și ei să simtă dragostea semenilor și bucuria Învierii.

„Știm cu toții că „unde-s mulți, puterea crește”, de aceea dorim ca anul acesta să ajungem la cât mai mulți copii și vrem să vă oferim șansa de a fi parte din această frumoasă poveste, în care copiii zâmbesc și se bucură de darurile primite.

Vă invităm să contribuiți cu cât vă stă în putință și să punem împreună umărul la îndeplinirea dorințelor unor copii mai puțin norocoși!”, este mesajul echipei Asociației „Filantropia Ortodoxă” Huși, coordonată de părintele consilier eparhial Vladimir Beregoi.

Puteți fi parte din această campanie donând, în perioada Postului Mare, în urnele aflate în următoarele locații:

Huși:

• Magazin Oprișanu (Cina)
  • Magazin Top (Dobrina)
  • Magazin Original (Dobrina)
  • Florăria Buchet (stație taxi)
  • Florăria Buchet (cinema)
  • Magazin Top (centru)
  • Magazin Blink (centru)
  • Magazin Top (zonă)
  • Magazin Cleopatra (zonă)
  • Magazin Cleopatra (Bazar-Motor)
  • Cleopatra Centru Top
  • Pizza Ili  Huși
  • Biserica „Sf. Ilie” Huși
  • Catedrala Episcopală „Sf. Apostoli Petru si Pavel” Huși
  • Biserica „Sf. Dumitru” Huși
  • Autogara Dogaru

Vaslui

• Biserica „Adormirea Maici Domnului” Vaslui

Bârlad

• Biserica „Sf. Apostoli Petru și Pavel” Bârlad

Sau

Donații directe în:

Contul în Lei: RO43RNCB0261160373430001- deschis la Banca BCR, filiala Huși

Contul în Euro: RO59RNCB0261160373430004; SWIFT: RNCB RO BU;

Revolut: 0757 938 531  revolut.me/afilantropiahusi

Sau la sediul Asociației, care se află în curtea Catedralei Episcopale Huși: Str. Mihail Kogălniceanu, nr. 19, mun. Huși, jud. Vaslui.

Instagram: Filantropia Ortodoxa Husi (@filantropia_ortodoxa_husi)

www.Filantropiahusi.ro