Izvorul Tămăduirii

Preasfinţitul Ignatie: „Învăţăm de la Maica Domnului să fim oameni de lumină prin tot ceea ce facem, fiecare gest la nostru să fie imprimat de lumină, de delicateţe, de nobleţe!”

În ziua sărbătorii Izvorului Tămăduirii, Preasfinţitul Părinte Ignatie, Episcopul Huşilor, a oficiat Sfânta Liturghie la Mănăstirea Bujoreni, protopopiaul Bârlad, cu prilejul hramului sfântului lăcaş. Răspunsurile liurghice au fost date de corul „Dignus est” al preoţilor din Episcopia Huşilor.

Preasfinţitul Ignatie: "când tu decizi să duci o viaţă în Hristos, frumoasă, autentică, să faci lumină în mintea ta!"

În după-amiaza zilei de joi, 12 aprilie,  începând cu ora 16.00, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Huşilor, a oficiat slujba Vecerniei Mari, unită cu Litia, la biserica din curtea Spitalului Județean de Urgență Vaslui, care are ca hram sărbătoarea „Izvorul Tămăduirii”.

Subscribe to RSS - Izvorul Tămăduirii