Ștefan Gafton este elev în clasa a VIII-a la Școala Gimnazială „M. C. Epureanu” din Bârlad și este copilul domnului Gafton Nelu, cântăreț bisericesc la Parohia „Sfinții Nicolae și Pantelimon” din Bârlad și al doamnei Cristina Gafton, învățătoare la Școala Gimnazială „Teodor Medeleanu”, Ciocani.

Ștefan trece printr-un moment crucial din viața sa, fiind diagnosticat cu o boală rară la copii, TUBERCULOZĂ VERTEBRALĂ (TBC osteoarticular Morb Pott T5).

Această boală i-a afectat coloana vertebrală sfărâmând-o încetul cu încetul, și-i poate opri firul existenței în orice moment.

Salvarea lui Ștefan, cu promisiunea unei vieți normale, se poate face doar sub forma unei intervenții chirurgicale, care trebuie făcută în cel mai scurt timp. Costurile acestei intervenții sunt în valoare de 30.000 euro (fără a include cheltuielile de spitalizare și recuperare de după operație), depășind cu mult puterea financiară a familiei sale.

Puținul celor mulți poate să îi redea lui Ștefan speranța și sănătatea!

El și familia sa pot recunoaște iubirea lui Dumnezeu din solidaritatea cu care îi sprijinim!

Ajutorul nostru poate face diferența!

Donații în lei se pot face în următorul cont bancar:

Titular: GAFTON CRISTINA

IBAN: RO44BTRL03801201W64474XX