Parohia Lunca Banului 2, Protopopiatul Huși, Episcopia Hușilor, județul Vaslui, organizează licitație pentru adjudecarea lucrărilor de realizare a picturii din nou, în tehnica „frescă” pentru suprafața de aproximativ 725 mp, la Biserica cu hramul „Înălțarea Domnului și Sf. Apostol Andrei” din satul Lunca Banului, comuna Lunca Banului, județul Vaslui, pentru pictorii de categoria a II-a.

Pictorii interesați vor prezenta Parohiei, până cel târziu la 20.04.2023, ofertele de execuție, acestea urmând a fi analizate în data de 20.04.2023, orele 13:00.

Ofertele se trimit la Biserica „Înălțarea Domnului și Sf. Ap. Andrei”, strada Bisericii nr. 37, sat Lunca Banului, comuna Lunca Banului, județul Vaslui.

Persoana de contact: Pr. Bălan Dumitru Cristinel, tel. 0765734597, pr.dumitrubalan@yahoo.com