În dimineața zilei de vineri, 27 noiembrie 2020, a trecut la cele veșnice, după o grea suferință, purtată cu multă demnitate și credință, doamna preoteasă Roxana Nicoleta Apostu, soția părintelui Bogdan Apostu, parohul Parohiei Dănești, Protopopiatul Vaslui.

În aceste momente de întristare, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, a transmis mesajul său de condoleanțe și compasiune părintelui Bogdan, celor doi copii și întregii familii.

Îl rugăm pe Mântuitorul nostru Iisus Hristos, Biruitorul morții şi Domnul vieții, să așeze sufletul roabei Sale Roxana Nicoleta împreună cu drepții, în lumina şi iubirea Preasfintei Treimi, iar pe părintele Bogdan și întreaga sa familie să îi întărească în nădejde.

Veșnica ei pomenire din neam în neam!

Sursa foto: doxologia.ro