Marți, 19 iunie, va avea loc la Teatrul „Victor Ion Popa” din Bârlad, spectacolul muzical ,,Glas de copil, icoană și har''. Evenimentul, organizat cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, va începe la ora 16.00, și va fi susținut de copiii de la Cercul de muzică din cadrul Clubului Spiru Haret Bârlad  și copiii din Parohia Crasna. Spectacolul va fi urmat de vernisajul expoziției de icoane în mozaic, icoane pe lemn și icoane pe sticlă, toate realizate de copii.

Marți, 19 iunie, va avea loc la Teatrul „Victor Ion Popa” din Bârlad, spectacolul muzical "Glas de copil, icoană și har". Evenimentul, organizat cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, va începe la ora 16.00, și va fi susținut de copiii de la Cercul de muzică din cadrul Clubului Spiru Haret Bârlad  și copiii din Parohia Crasna. Spectacolul va fi urmat de vernisajul expoziției de icoane în mozaic, icoane pe lemn și icoane pe sticlă, toate realizate de copii.