În după-amiaza zilei de joi, 23 iunie 2022, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, va participa, începând cu ora 18.00, la invitația Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Teofan, la slujba Vecerniei mari și a Litiei la Biserica Voievodală „Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul” din Piatra Neamț. După slujba Vecerniei se va desfășura Procesiunea cu sfintele moaște ale Sfântului Gheorghe Pelerinul (aduse de la Mănăstirea Văratec) și ale Sfântului Ioan Botezătorul pe străzile orașului Piatra Neamț.

Vineri, 24 iunie 2022, de Sărbătoarea Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul și a Aducerii moaștelor Sfântului Mare Mucenic Ioan cel Nou la Suceava, Ierarhul Hușilor va participa, la invitația Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, la hramul Catedralei Arhiepiscopale din Suceava.