Vineri, 5 august 2022, în ziua de prăznuire a Sfântului Cuvios Ioan Iacob de la Neamț, Ierarhul Hușilor va săvârși Sfânta Liturghie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Teofan, la Schitul Urecheni, din județul Neamț, cu prilejul hramului sfântului așezământ.

Sâmbătă, 6 august 2022, de Sărbătoarea Schimbării la Față a Domnului, Preasfinția Sa va sluji la Mănăstirea „Schimbarea la Față” din municipiul Huși.

Duminică, 7 august 2022, în Duminica a VIII-a după Rusalii, Părintele Episcop Ignatie va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala Episcopală din Huși.

Luni, 8 august 2022, Preasfinția Sa va sluji, alături de Înaltpreasfinţitul Părinte Serafim, Mitropolitul Ortodox Român al Germaniei, Europei Centrale şi de Nord, în Parohia „Pogorârea Sfântului Duh” din Negreşti, Protopopiatul Vaslui.