În noaptea de sâmbătă spre duminică, 24 aprilie 2022, începând cu ora 00.00, Preasfințitul Părinte Episcop Ignatie va oficia Utrenia Învierii și Sfânta Liturghie la Catedrala Episcopală din Huși.

În Duminica Învierii, de la ora 12.00, Preasfinția Sa va oficia, la Catedrala Episcopală, Vecernia Învierii (a doua Înviere).

Luni, 25 aprilie 2022, în a doua zi de Paști, Ierarhul Hușilor va oficia Sfânta Liturghie la Biserica "Sfinții Apostoli Petru și Pavel" din Vaslui.

Marți, 26 aprilie 2022, în a treia zi de Paști, Preasfinția Sa va sluji Sfânta Liturghie la Biserica "Sfântul Ilie" din Bârlad.

Vineri, 29 aprilie 2022, de Sărbătoarea Izvorul Tămăduirii, Părintele Episcop Ignatie va sluji la Mănăstirea Bujoreni, Protopopiatul Bârlad, cu prilejul hramului sfântului așezământ.