Duminică, 5 august, de sărbătoarea Sfântului Cuvios Ioan Iacob de la Neamț, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, va sluji, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Teofan, la biserica „Sfântul Cuvios Ioan Iacob de la Neamț”, din cadrul Seminarului Teologic „Veniamin Costachi” de la Mănăstirea Neamț.

Luni, 6 august, de Praznicul Schimbării la Față a Domnului, Preasfinția Sa va sluji la Mănăstirea „Schimbarea la Față”- Dobrina, din municipiul Huși, cu prilejul hramului.

Marți, 7 august, de sărbătoarea Sfintei Cuvioase Teodora de la Sihla, Ierarhul Hușilor va sluji, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Teofan, la Mănăstirea Sihla din județul Neamț, cu prilejul hramului.