În după-amiaza zilei de joi, 05 decembrie 2019, în ajunul sărbătorii Sfântului Ierarh Nicolae, Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor, va oficia slujba Vecerniei Mari și a Litiei, începând cu ora 17.00, în Parohia Simila, Protopopiatul Bârlad, cu prilejul hramului sfântului locaș.

Vineri, 6 decembrie 2019, de Sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae, Preasfinția Sa va sluji, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Teofan, la Mănăstirea Popăuți din municipiul Botoșani.

Sâmbătă, 7 decembrie 2019, Preasfințitul Părinte Episcop Ignatie va oficia Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sihăstria, județul Neamț.

Duminică, 8 decembrie 2019, Ierarhul Hușilor va sluji în Parohia Oprișița, Protopopiatul Vaslui. Cu acest prilej, va binecuvânta lucrările de pictură efectuate în acest sfânt locaș.