conferință semestrială

Preasfințitul Părinte Ignatie a prezidat conferința semestrială a preoților din Protopopiatul Bârlad

Luni, 4 decembrie, a avut loc la Bârlad conferinţa semestrială a preoților Protopopiatului Bârlad. Conferinţa a fost precedată de oficierea Sfintei Liturghii de către Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Huşilor, la biserica „Sfântul Dumitru” din Bârlad.

Sfânta Liturghie arhierească și ședință semestrială la Vaslui

În dimineața zilei de 6 noiembrie, Presfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor a oferit Sfântul Antimis și a slujit sfânta Liturghie la biserica cu hramul „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din municipiul Vaslui.  Aici a fost întâmpinat de pr. Adrian Chirvasă, protopopul de Vaslui și de pr. Cosmin Gubernat, consilierul cultural al Episcopiei Hușilor, slujitori ai acestei parohii.

Subscribe to RSS - conferință semestrială