Sfânta Liturghie

Şedinţă de constituire a Adunării Eparhiale a Episcopiei Huşilor

Mâine, 10 mai, în sala de ședințe a Protopopiatului Huși, se vor desfăşura lucrările de constituire a Adunării Eparhiale a Episcopiei Hușilor, mandatul 2018 - 2022. Lucrările vor fi precedate de slujba Sfintei Liturghii, oficiată în Catedrala Episcopală din Huși, începând cu ora 08:00, de către Preasfințitul Părinte Ignatie, Episcopul Hușilor.

Învierea din morți a Domnului, lumina sufletelor noastre (Scrisoare pastorală la Învierea Domnului - 2017)

† CORNELIU

prin harul lui Dumnezeu, Episcop al străvechii Episcopii a Hușilor,

Slujitorilor Mântuitorului Iisus Hristos, din parohii și mãnãstiri, precum și tuturor ortodocșilor creștini: Har, bucurie și milã de la Biruitorul morții, iar de la noi, nezdruncinatã mãrturisire!

Preasfințitul Corneliu a oficiat Sfânta Liturghie și slujba Te Deum-ului la începutul lucrărilor de constituire a noii Adunări Naţionale Bisericeşti

La Catedrala Patriarhală din București, a fost oficiată în această dimineaţă Sfânta Liturghie de către Preasfinţitul Părinte Corneliu, Episcopul Huşilor, înconjurat de un sobor de preoţi şi diaconi.

Subscribe to RSS - Sfânta Liturghie